
Esztergomban születettem 1950-ben. Általános és középiskoláimat is itt végeztem. Magyar – történelem szakos tanári, majd levéltáros-történész diplomát szereztem. Bölcsészdoktori munkámat 1987-ben védtem meg az ELTÉN.
Első munkahelyem a Komárom Megyei Levéltár volt, ahol két év megszakítással /2év Dorog Művelődési Ház/ 15 évig dolgoztam. Elsősorban a 18-19. századi Esztergom megye és Esztergom szabad királyi város iratanyagának referenciája tartozott hozzám
Ez határozta meg kutatási területemet is, és a megjelent publikációk többsége is ebből az időszakból került ki. 1972-től elsősorban a levéltár színháztörténeti anyagának feltárását végeztem. Ennek eredményeként a Magyar Színházi Intézet 1983-ban modellként a színháztörténeti füzetekben megjelentette a Komárom Megyei Levéltár színháztörténeti iratait. Ezt követően több levéltár is elvégezte a színháztörténeti iratok feltárását.
A színháztörténet mellett település és társadalomtörténeti kutatásokat folytattam, s e témákban publikáltam.
1986-tól a Komárom-Esztergom Megyei Múzeumhoz kerültem, mint irodalomtörténész, irodalmi muzeológus. Feladatom a megye irodalmi emlékhelyeinek felügyelete, gondozása volt. Ebből is kiemelkedett az esztergomi Előhegyen lévő Babits Emlékmúzeum, amelyet a költő halálának 50. évfordulójára a Petőfi Irodalmi Múzeummal közösen rendeztünk újjá. Irodalmi publikációim is elsősorban Babitshoz és Balassa Bálinthoz kapcsolódtak.
Esztergom tudományos életét összefogó Balassa Bálint Társaság 1980-ban alakult újjá, amelynek a kezdetektől elnökségi tagja, évekig főtitkára voltam.
A múzeumi évek alatt került sor Majer István /1813-1893/ kanonok 1200 kötetes aprónyomtatvány gyűjteményének feldolgozására, amely a Főszékesegyházi Könyvtárban található. A feltárást és katalogizálást feleségemmel, Zachar Annával közösen végeztük el.
Anyagi okokra hivatkozva a megye 1996-ban megszüntette az irodalomtörténészi státuszt.
Ezután az esztergomi Géza Fejedelem Ipari Szakképző Iskolában tanítottam magyart és történelmet a már szakmunkás bizonyítványt szerzett tanulóknak, akik tanulmányaik befejezése után érettségi vizsgát tettek.
A tanítás mellett továbbra is folytattam a kutatómunkát, s újabb publikációim jelentek meg a már említett témakörökben.
Tudományos tevékenységem elismeréseként a Magyar Tudományos Akadémia 2000-ben Akadémiai Pályadíjban részesített.
Jelenleg, intézménytől függetlenül továbbra is végzem történészi kutatómunkáimat.